سیاورشن
شنبه 12 تیر 1389
در آستانه‌ی آرژانتین و آلمان

  چند ساعت بیشتر به آغاز بازی آرژانتین و آلمان باقی نمانده است. نوشتن و ارائه یک تحلیل جامع و خالی از احساسات بدون شک برای من که همین حالا هیجان بازی را در خود احساس می‌کنم ممکن نیست. اما چند نکته‌ای که پیشتر به آن‌ها در ذهنم پرداخته‌ام این است که:

  • تیم آلمان در دو بازی خود که درخشان ظاهر شده تیم‌هایی در مقابل‌اش بوده‌اند که یا انگلیسی‌اند [انگلستان] و یا مدل انگلیسی فوتبال بازی می‌کنند [استرالیا]. این تیم تا کنون در مقابل تیم‌های امریکای جنوبی قرار نگرفته است. در مقابل صربستان شکست خورده و در بازی با غنا به پیروزی کمرنگ با یک گل دست یافته است.
  • بر خلاف بسیاری که کادر فنی آرژانتین را  قوی نمی‌دانند من معتقدم این کادر در کار خود بسیار خبره و تیزهوش عمل کرده است. نقش دکتر کارلوس بیلاردو که در جام ۸۶ مربی مارادونا و تیم قهرمان آرژانتین بود را نباید در این تیم نادیده گرفت. آنالیزورها هم بسیار خوب کار کرده‌اند. در هر بازی آرژانتین ترکیبش را تغییر می‌دهد و این تغییرات تا کنون همگی مثبت بوده‌اند. در بازی با یونان هفت تغییر در ترکیب اصلی تیم ایجاد شد که بسیار ثمر بخش بود. شکل و شمایل تیم به گونه‌ای طرح ریزی شده بود که در مقابل تیمی مثل یونان بازی کند. تعویض‌هایی که این کادر فنی انجام می‌دهد نیز همگی [البته تا کنون] هوشمندانه بوده است.
  •  این را هم فراموش نکنیم که مارادونا متخصص جام جهانی است. او دو بار به عنوان بازیکن به فینال رسیده است و این تجربه گران‌بهایی است. 
  • آرژانتین بازیکنی مثل مسی دارد که سرماخورده‌اش هم می تواند برای روزهای بزرگ تاثیرگذار باشد. اگر به من باشد که می‌گویم اصلا همین بازی پای مسی به گل باز می‌شود.

  حرف‌های بیشتر را پس از بازی می‌نویسم. حس من پیروزی آرژانتین را در مقابل این آلمان شاداب نوید می‌دهد. مطمئنا اگر جز این باشد چند روزی به خلسه خواهم رفت!


اطلاعات بازی در سایت فیفا: [لینک]


عناوین آخرین یادداشت‌ها
[تماس با من]

بازدیدکنندگان : 1363836